Home

Konsullata shqiptare ne hamburg

Konsullata e PĂ«rgjithshme nĂ« Hamburg lĂ«shon sipas kĂ«rkesĂ«s sĂ« palĂ«ve vĂ«rtetime tĂ« çdo lloji nĂ« pĂ«rputhje me ligjet dhe aktet nĂ«nligjore nĂ« fuqi. VĂ«rtetimet e çdo lloji nĂ«nkuptojnĂ«, por nuk kufizohen vetĂ«m nĂ«: leje pĂ«r kthimin e trupit tĂ« pajetĂ« tĂ« shtetasve tĂ« KosovĂ«s nĂ« KosovĂ«; vĂ«rtetim mbi vĂ«rtetĂ«sinĂ« e dokumenteve, vĂ«rtetim mbi shtetĂ«sinĂ«, etj Konsulate in Hamburg; Aufenthaltsstatus bei Verlust des Nationalpasses Hamburg; Istituto Italiano di Cultura Hamburg; Konfuzius-Institut an der UniversitĂ€t Hamburg; Litauische Wirtschaftsförderungsagentur Hamburg; Czech Trade Hamburg; Investitions- und Wirtschaftsförderungsagentur Lettland (LIAA) Hamburg; Instituto Cervantes Hamburg Es gibt mehrere Albanische Konsulate die auch die Dienstleistungen anbieten wie auch das Konsulat in Berlin. Auf dieser Webseite finden sie alle Konsulate in Deutschland. Suchen Sie einfach die nĂ€chstgelegene Stadt Hamburg, Stuttgart oder Essen aus, um die Kontaktdaten und weitere Informationen zu erhalten Unser Honorarkonsulat tritt erneut mit der Landesregierung, dem Landtag, den grĂ¶ĂŸten StĂ€dten in NRW wie Essen, DĂŒsseldorf, Köln, Bonn, Dortmund, Aachen und MĂŒnster in den Dialog sowie mit den 16 IHKs, mit den DachverbĂ€nden und mit den jeweiligen Kultur- und IntegrationsĂ€mtern

STAFI KONSULLOR - HAMBURG. Konsullata e PĂ«rgjithshme e RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s nĂ« Hamburg. Shefi i Misionit: Gramos Begolli, Konsull i PĂ«rgjithshĂ«m. Email: gramos.a.begolli@rks-gov.net. Lavdim Morina - Konsull. Email: lavdim.morina@rks-gov.net. Arjola Caka - Sekretare e tretĂ« /Attache. Email: arjola.caka@rks-gov.net 31. PĂ«rgjatĂ« vitit 2017 ju kemi ardhur nĂ« ndihmĂ« qytetarĂ«ve 𓇊𓇱 nĂ«pĂ«rmjet dy platformave dixhitale, produkte tĂ« @AlbanianDiplo, #Ekonsullata í œíłČ& #SHKO í œíČ» tĂ« cilat kanĂ« çuar nĂ« eliminimin e rradhĂ«ve tĂ« gjata nĂ« konsullatĂ«n tonĂ« Albanische Botschaft in Deutschland / Ambasada Shqiptare Gjermani. Startseite; Deutschland; Berlin; Albanische Botschaft in Deutschland / Ambasada Shqiptare Gjerman Startseite > Albanisch / Shqip > ShĂ«rbime tjera > Informata tĂ« pĂ«rgjithshme > Ambasada e ShqipĂ«risĂ« nĂ« Gjermani. Ambasada e ShqipĂ«risĂ« nĂ« Gjermani. Ambasada e RepublikĂ«s sĂ« ShqipĂ«risĂ« - BERLIN Botschaft der Republik Albanien Friedrichstr. 231 10969 Berlin. Orari i Sektorit Konsullor: per publikun Te Henen dhe te Merkuren ora 10.00- 15.00 Te Premten ora 09.30- 13.00. Tel.: +49 30. Ambasada Shqiptare ne Argjentine. ADDRESS Av. Libertador, 946-4o P. 1001, Buenos Aires, Argentina. EMAIL embassy.buenosaires@mfa.gov.al, ambasada.bue@netsat.com.ar, ambasada.bue@scotdale.com.ar. FAX (+54) 11 4851 2512. PHONE (+54) 11 4821 8366,+541148093574

Publikuar më Shtune, 13 Qershor 2020 20:22. Shkruan Arben Coli. Shpeshherë bashkatdhetarët nga Kosova apo Shqipëria më pyesin se si ta bëjnë një prokurë për autorizimin e një personi të tretë. Këto çështje mund të jenë p.sh. për ngasjen e veturës të një personi tjetër, për tërheqjen e dokumenteve personale, gjyqësore. Lista e misioneve diplomatike në Republikën e Shqipërisë. Në kryeqytetin e Shqipërisë në Tiranë ndodhen 38 ambasada, një delegacion i Bashkimit Europian dhe 3 Konsullata të Përgjithshme në Vlorë , Korçë dhe Gjirokastra

Albanische Botschaft in Deutschland / Ambasada Shqiptare Gjermani, Berlin, Germany. GefĂ€llt 9.959 Mal · 108 Personen sprechen darĂŒber. Willkommen bei der... GefĂ€llt 9.959 Mal · 108 Personen sprechen darĂŒber Konsullata e PĂ«rgjithshme e RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s nĂ« Hamburg Elbchaussee 54 22765 Hamburg Telefon: +49 40 399089901 Questo indirizzo email Ăš protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo. Konsulatat. Konsullata e RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s nĂ« Stuttgart Johannesstrasse 47b 70176 Stuttgart Telefon: +49 711 627677 E-Konsullata. Ministria pĂ«r EvropĂ«n dhe PunĂ«t e Jashtme Tools. Everyone. 126. Add to Wishlist. Aplikacion informues i Ministrise per Evropen dhe Punet e Jashtme pĂ«r shtetasit shqiptarĂ«. Read more

Konsullata shqiptare nĂ« LondĂ«r Ă«shtĂ« totalisht jashtĂ« shĂ«rbimit. Nga videoja e publikuar nga zathur.net, vihet re, mjaft qartĂ« mungesa e konsullit dhe punonj.. General Consulate of Albania in Munich. Am 19. Oktober 2016 wurde das Albanische Generalkonsulat in MĂŒnchen in Anwesendenheit der Bayerischen Staatsministerin fĂŒr Europaangelegenheiten und regionale Beziehungen, Aussenminister Ditmir Bushati und dem kosovarischen Aussenminister Enver Hoxhaj eröffnet. Das Konsulat ist fĂŒr die BundeslĂ€nder Bayern,. About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators. Shoqata shqiptare pĂ«r informim dhe ndihmĂ« e.V. // 21077 Hamburg Shoqata pĂ«r kulturĂ« dhe ndihmĂ« Kosova e.V. Hamburg // 21217 Seevetal -Fleestedt Bashksia kulturore shqiptare e.V. // 22305 Hamburg Konsullata e PĂ«rgjithshme e RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s nĂ« Hamburg, Hamburg, Germany. 1,111 likes · 23 talking about this · 25 were here. Government Organizatio

General Consulate of Albania in Munich, Munich, Germany. 3,389 likes · 259 talking about this · 90 were here. Konsullata e PĂ«rgjithshme e RepublikĂ«s sĂ«.. Konsullata e PĂ«rgjithshme e KosovĂ«s nĂ« Mynih, MĂŒnchen (Munich, Germany). 3,541 likes · 366 talking about this · 162 were here. Te dashur bashkatdhetar,... Te dashur bashkatdhetar,... Jump t

Albanische Botschaft in Deutschland / Ambasada Shqiptare Gjermani Konsulat und Botschaft Ambasada e RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s nĂ« Gjermani/Botschaft der Republik Kosov Albanische Konsulat in MĂŒnchen - Konsulat, Deutschland, MĂŒnchen - Adresse - Telefonnummer - E-Mail - Öffnungszeiten Albanische Konsulat in MĂŒnchen

SHËRBIMET KONSULLORE - HAMBURG - Ministria e PunĂ«ve tĂ«

Ambasada Shqiptare nĂ« New York tĂ« Shteteve tĂ« Bashkuara tĂ« AmerikĂ«s ka dhĂ«nĂ« njĂ« njoftim tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m pĂ«r procesin e aplikimeve pĂ«r pasaporta dhe karta ID. NĂ« njĂ« njoftim tĂ« bĂ«rĂ«, ambasada shkruan se pĂ«r shkak tĂ« masave kundĂ«r Covid-19, numri maksimal i shtetasve shqiptarĂ« qĂ« mund tĂ« paraqiten nĂ Konsullata e RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s. Rudolfstraße 13-17. 60327 Frankfurt am Main. Kontakt: Tel.: +49 (0) 69 27 133 920. Fax.: +49 (0) 69 27 1333 92 29. Notfallnummer: +49 (0) 69 27 133 92 10. E-Mail: consulate.frankfurt@rks-gov.net. UdheheqĂ«s: Astrit Zemaj - KĂ«shilltar, Drejtues i Misionit Lutemi pĂ«r mirĂ«kuptimin tuaj. Stadi: 23.11.2020, ora 10:00. Ambasadori Peter Zingraf. MarrĂ«dhĂ«niet gjermano-shqiptare janĂ« tĂ« ngushta dhe tĂ« larmishme. Pres me padurim tĂ« njoh njerĂ«z nga fusha tĂ« shumta tĂ« jetĂ«s dhe sĂ« bashku tĂ« gjejmĂ« mĂ«nyra pĂ«r tĂ« thelluar shkĂ«mbimin tonĂ« si dhe mbĂ«shtetur kursin e reformave nĂ« ShqipĂ«ri. EkstremistĂ«t protestĂ« para konsullatĂ«s shqiptare nĂ« Selanik, motra e viktimĂ«s: TĂ« hetojĂ« Athina. Ata janĂ« drejtuar pĂ«r nĂ« rrugĂ«n ku ndodhet konsullata shqiptare me brohoritje dhe parulla kundĂ«r shqiptarĂ«ve, ndĂ«rsa kanĂ« kĂ«rkuar qĂ« tĂ« zbardhet vrasja e Konstandinit Kacifas. 31 Tetor 2018, 19:4

Video: Konsulat Hambur

FB - Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Bari. Mail: consulate.bari@mfa.gov.al. tel. +39 0808976960. mob. +39 3477824384 - nr. i emergjencave. Nuk ekzistojnë gjëra të mëdha. Ekzistojnë vetëm gjëra të vogla me dashuri të madhe. Nënë Tereza (Anjezë Gonxhe Bojaxhiu) Tagged. Konsullata Shqiptare ne Bari ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, Anadolu Agency, TANJUG, APA e tjerë. ATSH është anëtare me të drejta të plota e EANA-s.

Die Albaner in der Ukraine (albanisch ShqiptarĂ«t nĂ« UkrainĂ«, ukrainisch ĐĐ»Đ±Đ°ĐœŃ†Ń– ĐČ ĐŁĐșŃ€Đ°Ń—ĐœŃ– Albantsi v Ukrayini) sind eine ethnische Minderheit, die sich vor allem in der Oblast Saporischschja und im Budschak niedergelassen haben. Sie sind hauptsĂ€chlich Nachfahren albanischer AufstĂ€ndischer, die in den russisch-tĂŒrkischen Kriegen gegen die Osmanen gekĂ€mpft hatten und denen. Aplikacioni E-Konsullata , ne sherbimin tuaj. Unfortunately there is not much to celebrate today. The Day of Independence has found us in grief this year, but our values today more than ever urge us to be close to those who are suffering the consequences of the earthquake.We must stand united to rise stronger than before Konsullata e PĂ«rgjithshme e RepublikĂ«s sĂ« ShqipĂ«risĂ« nĂ« Selanik, ThessalonĂ­ki. 15,819 likes · 257 talking about this · 242 were here. Consulate General.. Konsullata Shqiptare njoftim tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m pĂ«r shĂ«rbimet ndaj shqiptarĂ«ve. ÇfarĂ« thuhet nĂ« reagim Publikuar: 2020-07-15 9:32 pm Pas rihapjes sĂ« konsullatĂ«s shqiptare nĂ« Nju Jork pĂ«r tĂ« kryer shĂ«rbimet pĂ«r shqiptarĂ«t atje, kjo konsullatĂ« thekson se pĂ«rparĂ«si do tĂ« kenĂ« fillimisht ata qĂ« u Ă«shtĂ« shtyrĂ« data e shĂ«rbimit si pasojĂ« e masave kundĂ«r koronavirusit Shoqatat shqiptare zyrtare ne Gjermani BashkĂ«sitĂ« shqiptare tĂ« zyrtarizuara nĂ« gjermani Bashksia kulturore shqiptare e.V. -- 22305 Hamburg Klubi shqiptar 1. Bajram Curri e.V. -- 12047 Berlin 2 F. Grejçevci -- 70794 Bernhausen 3. Jusuf Gervalla -- 30451 Hannover 4 Kaçaniku 90 -- 50825 Köln 5 Kosova e.V. -- 21109 Hamburg 6. Nurije Zekaj -- 45141 Essen Klubi 'Kosova' -- 78224 Singen Klubi.

Albanisches Konsulat in MĂŒnchen Botschaften und Konsulat

Honorarkonsulat der Republik Albanien Official Sit

Konsullata e Përgjithshme në Stamboll njofton të gjithë shtetasit shqiptarë që kanë aplikuar për pasaporta dhe karta ID nga data 19 mars deri më 3 prill, se dokumentat janë gati. Të gjithë qytetarët mund të paraqiten në Konsullatë çdo ditë pune, pas orës 12:00 për tërheqjen e tyre. Kujtojmë se Konsullata në Stamboll nisi aplikimin [ Plas skandali te Konsullata shqiptare në Selanik, punonjësi rreh qytetarët: Do t'ju thyej brinjët, legenë, dilni jashtë . 23/02/2021. Denoncohet me zë dhe figurë veprimet e një punonjësi të Konsullatës Shqiptare në Selanik, i cili rreh dhe ofendon qytetarët. Do t'ju thyej brinjët. Hajde këtu mo legen. Pse u fute këtu, dil jashtë janë disa nga fjalët që përdor z. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Frankfurt am Main, Frankfurt am Main. 3,544 likes · 172 talking about this · 131 were here. Në.. Tagged ; Konsullata Shqiptare ne Milano; Published 1 January 2021 3 January 2021. Post navigation. Previous Post #Lajmimirë ~ Ja oraret e zyrave Konsullore në Romë e. Ambasadat dhe konsullatat shqiptare në Belgjikë . Me poshtë kemi publikuar informacionet kontaktuese të ambasadave shqiptare ne Belgjikë të cilat janë të bazuara nga përfaqësitë e tyre diplomatike. Për me shume. Skandal te Konsullata Shqiptare në Selanik, punonjësi rreh qytetarët: Do t'ju thyej brinjët, legenë, dilni jashtë Arkiva , Lajme , Të fundit 23/02/2021, 20:30 23/02/202

TĂ« dashur bashkatdhetarĂ«, NĂ« vijim tĂ« kujdesit qĂ« shteti shqiptar tregon ndaj bashkatdhetarĂ«ve nĂ« vende tĂ« ndryshme tĂ« EuropĂ«s dhe botĂ«s, Ambasada Shqiptare nĂ« LondĂ«r filloi me datĂ«n 7 qershor 2013 proçesin e pranimit tĂ« aplikimeve pĂ«r letĂ«rnjoftim elektronik dhe pasaportĂ« biometrike, bazuar ky dhe nĂ« Vendimin e KĂ«shillit tĂ« Ministrave nr. 913, datĂ« 21.12.2011 ÇfarĂ« Ă«shtĂ« vula apostile, ku kĂ«rkohet e pĂ«r cilat dokumente. Vula Apostile, apo mĂ« saktĂ« Apostille (fjalĂ« belge) e lindur nga njĂ« marrĂ«veshje ndĂ«rkombĂ«tare tĂ« quajtur Konventa e HagĂ«s, nuk Ă«shtĂ« tjetĂ«r veçse njĂ« vulĂ« e standardizuar nĂ« pĂ«rmasa e pĂ«rmbajtje nga vetĂ« konventa (si nĂ« foton nĂ« tĂ« djathtĂ«. Kliko mbi tĂ« pĂ«r ta parĂ« tĂ« zmadhuar). ËshtĂ« njĂ« lloj. NĂ« Manastir u hap Konsullata Shqiptare (FOTO) Maqedoni. Perditesimi i fundit Nov 20, 2019. ShpĂ«rndaje. NĂ« Manastir sot u bĂ« hapja solemne e konsullatĂ«s sĂ« nderit tĂ« RepublikĂ«s sĂ« ShqipĂ«risĂ«. Konsull nderi Ă«shtĂ« zgjedhur Imer Selmani, ish-politikan dhe afarist i njohur, pĂ«rcjell INA. NĂ« kĂ«tĂ« ceremoni ishin tĂ« pranishĂ«m ambasadori shqiptar, Fatos Reka, ambasadori i KosovĂ«s. Konsullata e PĂ«rgjithshme e KosovĂ«s nĂ« Mynih, MĂŒnchen (Munich, Germany). 3,940 à€Șà€žà€‚à€Š · 397 à€‡à€ž à€Źà€Ÿà€°à„‡ à€źà„‡à€‚ à€Źà€Ÿà€€ à€•à€° à€°à€čà„‡ à€čà„ˆà€‚ · 173 à€Żà€čà€Ÿà€ à€„à„‡. Te dashur bashkatdhetar, mirĂ« se vini nĂ« KonsullatĂ«n e PĂ«rgjithshme..

STAFI KONSULLOR - HAMBURG - Ministria e Punëve të Jashtme

Konsullata Shqiptare ne New York ka punesuar njerez te pa afte me etike pune jo profesionale. Sherbimi le shume per te deshiruar dhe injoranca vihet re dukshem. Përgjigju. Shto Koment Anuloje Përgjigjen. Postime të ngjashme. Parlamenti voton pro Komisionit hetimor për shkarkimin e Metës Politike . Rama jep intervistë për gazetën italiane La stampa: Europa është fati i. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Bari njofton të gjithë shtetasit shqiptarë se duke filluar nga sot do të nis një shërbim të ri nëpërmjet portalit e-albania. Të gjithë qytetarët shqiptarë që jetojnë në Rajonet e Puglias, Molises, Basilikatës, Kalabrisë, Sicilisë dhe Sardenjës mund të aplikojnë për të lënë takim për Pasaportë dhe [ Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano, Milano. Mi piace: 23.920 · 457 persone ne parlano · 545 persone sono state qui. Kjo është faqja zyrtare e Konsullatës së Përgjithshme.. Njoftimi me rëndësi nga ambasada shqiptare në New York: Për aplikimet për ID dhe pasaporta . E Mërkurë 15 Korrik 2020, 23:01.

Konsullata shqiptare në Greqi regjistron fëmijët e shqiptarëve pa dokumente 18 nëntor, 2016 Raimond Kola Ndajeni . Print. Autoritetet konsullore shqiptare në Athinë kanë filluar regjistrimet e fëmijëve shqiptarë të lindur në Greqi, pavarësisht se prindërit e tyre nuk janë të ligjshëm. Sipas autoriteteve, mjafton një vërtetim lindjeje (nga spitali) dhe fëmija regjistrohet. Kjo është bërë e ditur nga ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ku edhe ka thënë se kjo është përuruar me qëllim forcimin e marrëdhënieve të Kosovës me Gjermaninë, ofrimin e shërbimeve më të mira dhe efektive konsullore për diasporën tonë që jeton në zonën përreth Hamburgut dhe Gjermanisë veriore dhe të promovojmë marrëdhënie ekonomike dhe. Me 21 dhjetor 2019, Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Dyseldorf ishte nikoqir punëtorisë të Shoqatës së Mjekëve Shqiptarë në Gjermani. Mbi 40 mjekë të cilët jetojnë dhe punojnë në..

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në

Shërbimi Konsullor Online (SHKO), është projekti më madhor i realizuar ngaMinistria e Punëve të Jashtme, i cili sjellë ndryshime rrënjësore në mënyrën e ofrimit të shërbimit për shtetasit shqiptarë në botë. Kjo platformë vjen edhe si rezultat i angazhimeve të ndërmarra pas zhvillimit të Samitit të Diasporës, për jetësimin e nismës Ofrimi i shërbimeve më cilësore. Misioni i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara është për të çuar përpara interesat e Shteteve të Bashkuara, si dhe për të shërbyer dhe për të mbrojtur qytetarët së SHBA në Shqipëri Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano, në zbatim të Dekretit të Kryeministrit Italian Giuseppe Conte i firmosur ne dt. 03.11.2020 i cili ka hyrë në fuqi sot në dt. 06.11.2020, komunikon se ndërpriten përkohësisht të gjitha shërbimet konsullore deri në datën 3 DHJETOR 2020 Njoftimi i plotë i Konsullatës Shqiptare në Milano. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano, në zbatim të Dekretit të Kryeministrit Italian Giuseppe Conte i firmosur ne dt. 03.11.2020 i cili ka hyrë në fuqi sot në dt. 06.11.2020, komunikon se ndërpriten përkohësisht të gjitha shërbimet konsullore deri në datën 3 DHJETOR 2020. Do të garantojmë.

Konsullata shqiptare ne Milano jep njoftimin e rendesishem per shqiptaret ne Itali. 06/11/2020. 4208. 0. Njoftimi! Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano, në zbatim të Dekretit të Kryeministrit Italian Giuseppe Conte i firmosur ne dt. 03.11.2020 i cili ka hyrë në fuqi sot në dt. 06.11.2020, komunikon se ndërpriten përkohësisht të gjitha shërbimet.

Albanische Botschaft in Deutschland / Ambasada Shqiptare

Konsullata e Kosovës në Cyrih nderon me mirënjohje mësuesit e shkollës shqipe . Sunday, 7 March 2021 - 20:15 albinfo.ch. Disa nga mësuesit e Lidhjes së Arsimtarëve dhe Prindërve Shqiptarë Naim Frashëri në Kantonin Cyrih janë pritur sot me rastin e 7 Marsit -Ditës së Mësuesit, në Konsullatën e Kosovës në Cyrih. Mësuesve të mbledhur u printe kryetari i LAPSH-it. Me 3 Shkurt 2021 përmes një ceremonie mbresëlënëse u hap në Zare të Kroacisë Konsullata e Nderit e Republikës së Shqipërisë. Konsull Nderi i kësaj konsullate është biznesmeni i mirënjohur zoti Anton Dedaj, i cili prej shumë vitesh është edhe kryetar i Pakicës Shqiptare të Zarës. Në ceremoni morën pjesë Shkëlqesia e Tij Riza Poda, [

Ambasada e Shqipërisë në Gjerman

Njoftimi i plotĂ« i KonsullatĂ«s Shqiptare nĂ« Milano Konsullata e PĂ«rgjithshme e RepublikĂ«s sĂ« ShqipĂ«risĂ« nĂ« Milano, nĂ« zbatim tĂ« Dekretit tĂ« Kryeministrit Italian Giuseppe Conte i firmosur ne dt. 03.11.2020 i cili ka hyrĂ« nĂ« fuqi sot nĂ« dt. 06.11.2020, komunikon se ndĂ«rpriten pĂ«rkohĂ«sisht tĂ« gjitha shĂ«rbimet konsullore deri nĂ« datĂ«n 3 DHJETOR 2020 Shtetasit qĂ« aplikojnĂ« nĂ« Ambasada/Konsullata ShqipĂ«tare duhet tĂ« informohen mbi procedurat e aplikimit pĂ«r dokumente biometrike (LetĂ«rnjftim dhe PasaportĂ«) nĂ«: https://ambasadaime.gov.al/shko/. Aplikimi per dokumente biometrike behet nĂ« 14 Ambasada/Konsullata ShqipĂ«tare (Shiko nĂ« HartĂ«) Duke Ju kĂ«rkuar ndjesĂ« pĂ«r ndĂ«rprerjen e ofrimit tĂ« shĂ«rbimeve. Ju njoftojmĂ« se aktualisht Ă«shtĂ« duke u punuar pĂ«r pĂ«rmirĂ«simin e infrastrukturĂ«s sĂ« Portalit Unik Qeveritar e-Albania me qĂ«llim rritjen e sigurisĂ« dhe performancĂ«s nĂ« shkĂ«mbimin e tĂ« dhĂ«nave midis institucioneve Konsullata e PĂ«rgjithshme e RepublikĂ«s sĂ« ShqipĂ«risĂ« nĂ« Milano, Milano. 26,293 likes · 329 talking about this · 582 were here. Kjo Ă«shtĂ« faqja zyrtare e.. Ambasada shqiptare nĂ« Greqi ka njoftuar se konsullata shqiptare do tĂ« qĂ«ndrojĂ« e mbyllur, deri sa tĂ« testohen dhe tĂ« marrin pĂ«rgjigjen e testimeve tĂ« gjithĂ« punonjĂ«sit e saj. Konsullata vendosi pezullimin e punĂ«s, tĂ« mĂ«rkurĂ«n, pasi njĂ« punonjĂ«s i konsullatĂ«s, nĂ« shĂ«rbimin e aplikimit tĂ« pashaportave, u diagnostikua me Covid-19. Ambasada njoftoi se tĂ

Ambasadat Shqiptare ne Bote - All About Albani

 1. Ambasada e Kosovës. Avenue Roger Vandendriessche 38. 1150 Woluwe Saint Pierre. Brussels. +32 2 773 2700. Fax. +32 2 773 2709. embassy.belgium@rks-gov.net www.ambasadat.gov.al/belgium
 2. me postë në rastet urgjente
 3. Konsullata shqiptare në Milano njoftoi se do të pezullojë aktivitetin e saj për shkak të masave të reja të vendosura në Itali. Në një njoftim në Facebook, konsullata pohoi se qytetarët që kanë lënë takime do të njoftohen nëpërmjet emailit për datat e reja të takimeve
 4. istrit italian
 5. e Çertifikatave te gjendjes civile per perdorim jashte shtetit. informacionin e detajuar per kete qellim e gjeni ne rubriken Çertifikata _____ nga data 1 maj 2017, per aplikime per pasaporte duhet marre me pare takim nepermjet aplikimit online ne platformen dixhitale.
 6. Konsullata shqiptare në Nju Jork dhe KM Rama i eksituar! E mërkurë, Shtator 25, 2019 Facebook. Twitter. email . Flamur Vezaj. Pas dy viteve ne SHBA, me erdhi dita te trokase ne deren e Konsullates shqiptare ne Nju Jork per te aplikuar per pasaporten shqiptare! Rastesisht, takimi me koincidoje me daten qe edhe KM Rama ishte ne Nju Jork ne zyrat e OKB-se, ku mes tjerash paska postuar nje.

Si të hartoj një prokurë të posaçme apo një autorizim

Konsullata Shqiptare në Bari ka sjellë në Shqipëri akrobatë, psikologë, kllounë dhe animatorë të cilët do të kujdesen për fëmijët dhe familjarë të tjerë të cilët janë strehuar në kompleksin FAFA tek Mali i Robit, pas tërmetit të fuqishëm që goditi Shqipërinë Përurohet konsullata e re shqiptare në Milano - Top Channel Albania - News - Lajm Konsullata shqiptare në Stamboll: Shqipëria nuk është furnizuesja kryesore me drogë e Turqisë! Lajme, Të fundit. 25/05/2018, 12:52 25/05/2018. Konsullata e Përgjithshme në Stamboll ka reaguar pas shkrimit të gazetës turke Daily Sabah, për trafikun e lëndëve narkotike dhe një lloji të ri droge, që sipas saj, ka vend origjine Shqipërinë. Në artikull bëhet një. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Toronto, Kanada, shpall konkurs për: 1. Asistent/e Ekzektutiv/e 2. Shofer /e Të gjithë të interesuarit për aplikim mund të dërgojnë email në adresën elektronike Questo indirizzo email Ú protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo

Në Hamburg hapet Konsullata pestë e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Gjermani. 15/12/2019 Lajme Konsullata Shqiptare çel këndin e autorëve shqiptarë në Selanik. Nga. Gazeta Telegraf - 25 Maj, 2019. 478. Share. Facebook. Twitter. Google+. Pinterest. WhatsApp. Konsullja Shqiptare në Selanik, Pavlina Evro dhe kreybashkiaku i këtij qyteti firmosin marrëveshjen mes dy institucioneve Ceremoni festive për çeljen e këndit të autorëve Shqiptarë në biblotekën e Selanikut Në.

Lista e misioneve diplomatike në Republikën e Shqipërisë

Pajisja me pasaporta biometrike/ Konsullata Shqiptare në Selanik bën njoftimin e rëndësishëm. Publikuar . 10:31-16 Shkurt, 2020. Nga. G.T. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik, ka bërë një njoftim të rëndësishëm për shtetasit shqiptarë, të cilët kërkojnë të pajisen me pasaporta biometrike. Në një njoftim në faqen zyrtare bëhet e ditur se. Konsullata e Përgjithshme në Selanik bën të ditur se kanë mbërritur pasaportat dhe kartat e identitetii për aplikimet e bëra deri më datën 26 mars 2021. Konsullata u bën thirrje aplikuesve se shpërndarja do të bëhet vetëm me korrier përmes shërbimit potar. Ndërkohë gjithashtu edhe kuponi do dërgohet vetëm me korrier në një zarf të [ Vlerat kulturore shqiptare prezantohen në Elb-Filarmoninë e Hamburgut 29 Tetor, 2020 - 5:28 pm Kori i botës në Hamburg bashkon njerëz dhe këngë nga të gjitha rajonet e botës

 1. Konsullata shqiptare në Athinë të Greqisë ka njoftuar se prej ditës së hënë do të mbyllen të gjitha shërbimet që kërkojnë prezencë fizike në sportel. Vendimi është marrë në kuadër të masave të reja kufizuese në luftën kundër pandemisë, ku Greqia do të karantinohet pjesërisht nga data 7 deri më 30 nëntor. Konsullata ka njoftuar se shërbimet do të jepen vetëm.
 2. Së bashku ne angazhohemi për një të ardhme prosperuese të Kosovës në familjen e shteteve europiane. Ambasadori Joern Rohde. Më shumë rreth ambasadorit. Shërbime. Kontakt. Viza . Pyetjet e parashtruara më së shpeshti. Shërbime konsullore. Shënim i rëndësishëm! Kufizimet e hyrjes në Gjermani. Karantina dhe rregullat për testim gjatë udhëtimeve hyrëse për në Gjermani.
 3. oritar grek i ka vënë flakën flamurit shqiptar. Minoritari grek nga Finiqi Manolis Vitos, mbrëmjen e të dieles në mes të shëtitores së Sarandës, i ka vënë flakën.

Ambasadat dhe konsullatat - www

Plas skandali te Konsullata shqiptare në Selanik, punonjësi rreh qytetarët: Do t'ju thyej brinjët, legenë, dilni jashtë February 23, 2021 Admin1 0 Comments. Denoncohet me zë dhe figurë veprimet e një punonjësi të Konsullatës Shqiptare në Selanik, i cili rreh dhe ofendon qytetarët. Do t'ju thyej brinjët. Hajde këtu mo legen. Pse u fute këtu, dil jashtë janë disa nga. Etiketë: Konsullata shqiptare ne Itali Vendoset busti i Skënderbeut në Konsullatën shqiptare në Itali (FOTO) Posted on 17 Janar, 2021 17 Janar, 2021 by Kult Plus. Për nder të 553 vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastriotit, Konsullata e Përgjithshme shqiptare në Bari ka vendosur bustin e tij, shkruan KultPlus. Ky bust është dhuratë e skulptorit Albert Metasani për Konsullatën. Hapet Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në Hamburg. FaktePlus 15/12/2019, 12:38 0. Shpërndarje. Shpërndaje në Facebook; Tweet It; Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka njoftuar se në Hamburg të Gjermanisë është hapur Konsullata e Përgjithshme e Kosovës. Përmes një njoftimi në Facebook, Pacolli ka njoftuar se kjo Konsullatë do të ofrojë shërbime. Konsullata shqiptare ne greqi 6 Shtator, 2020 20:42. GREQI- Në lidhje me shtetasin shqiptar i cili kërcënoi ditën e sotme se do hidhej nga pallati 12-katësh në Selanik, ka reaguar Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë. Ky institucion shkruan se në momentin kur u informua për ngjarjen në fjalë është vënë në kontakt me drejtuesit e Rajonit Qendror të. Me rastin e Fiter Bajramit, edhe Konsullata e Nderit të Indonezisë në Shqipëri ka përcjellë një urim të veçantë, ku uron stafin e Ambasadës në Bullgari si dhe të gjithë indonezianët në Shqipëri. pas një muaji Telegraf | 14-May-2021 20:05. Me rastin e Fiter Bajramit, edhe Konsullata e Nderit të Indonezisë në Shqipëri ka përcjellë një urim të veçantë, ku uron sta

E-Konsullata - Apps on Google Pla

 1. SKANDAL/ Konsullata shqiptare në Londër fle gjumë (Dita
 2. General Consulate of Albania in Munich
 3. Konsullata shqiptare ne Selanik mesazh urimi per festat
 4. Lista e shoqatave shqiptare të zyrtarizuara në Gjermani
 5. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Hambur
 6. General Consulate of Albania in Munich - Home Faceboo
 7. Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në Mynih - Home Faceboo

General Consulate of Albania in Munich - Startseite Faceboo

 1. Albanische Konsulat in MĂŒnche
 2. Ambasada shqiptare në New York jep njoftimin e rëndësishëm
 3. Shërbimet Konsullore - konsullata-ks
 4. Ambasada Gjermane në Shqipër
 • Marke neu anmelden.
 • Photoshop Comic Plugin Free.
 • ClickShare Extension Pack.
 • Held der Arbeit (russisch).
 • Anderes Wort fĂŒr interessiert.
 • Sniper Elite 3 Waffen wechseln.
 • Hierbas Morey.
 • Woher kommt Fremdenfeindlichkeit.
 • Cup size C.
 • Lidl Berlin online.
 • Thetford N3000 kĂŒhlt nicht.
 • Steckschloss HORNBACH.
 • Marley Rinnenhalter RG 100 Braun verstellbar.
 • Acer aspire 3 a317 51 test.
 • Endokrinologe Kehl.
 • Bildung und Teilhabe Antrag online.
 • Football field size m2.
 • LAGO Konstanz Öffnungszeiten Corona.
 • Seedmatch erfolgreiche Projekte.
 • Micasa KleiderbĂŒgel.
 • S Haken Amazon.
 • Rezeptorpotential Aktionspotential Vergleich tabelle.
 • GTX 970 TGP.
 • Witcher 3 honor Virtue.
 • WĂ€rmflasche Fashy.
 • Google Play Store Download.
 • FreizeitaktivitĂ€ten Freiburg.
 • Eaton Corporation.
 • Welcome to the Jungle 2003 IMDb.
 • TĂŒrkische Instrumente Saz.
 • Wittekindshof Dortmund Sauna.
 • Phrasal verbs Advanced PDF.
 • NĂ€hmaschine Vorlage.
 • Samsung e mail schreiben.
 • Wetter Atlantik April.
 • Kindersicherung Wasserhahn Badewanne.
 • Webcam Wildparkstadion Nordkurve.
 • Trettmann Release.
 • WoW Gildenbank Gold einzahlen.
 • Douglas sponsoring.
 • EstĂ©e Lauder Bewertung.